Panele prysznicowe 0

Witam,

poniżej zamieszczam porady dotyczące paneli prysznicowych marki Corsan. Źródłem poniższych informacji jest serwis producenta.

Admin

 

Z prysznica korzystamy codziennie, więc ważne żeby był dopasowany do naszych oczekiwań i warunków w jakich będzie używany. Wybór kształtu i koloru to nie wszystko.

Szerokość panela
Według najnowszych trendów panele są coraz bardziej smukłe i długie. Standardowy rozstaw przyłącza ciepłej/zimnej wody w łazience to 15cm, dlatego warto sprawdzić czy panel który wybraliśmy ma odpowiednią szerokość a w nowej łazience poprosić hydraulika o pionowe przyłącze.

Ciśnienie wody
Należy sprawdzić czy ciśnienie wody w naszym domu jest słabe lub zmienne. Wybierając zbyt dużą ilość dysz nigdy nie skorzystamy z prawdziwego hydromasażu.

Zakamieniona woda
Panele prysznicowe mają dwie opcje ustalania temperatury wody: tradycyjny mieszacz temperatury lub bateria termostatyczna.
Bateria termostatyczna daje nam bezpieczeństwo przeciw oparzeniom spowodowanym zmienną temperaturą wody. Ustawiając odpowiednia temperaturę dla naszej kąpieli mamy pewność że nie poleci woda o wyższej temp. Wrogiem baterii termostatycznej jest kamień w wodzie. Należy sprawdzić (najlepiej podczas gotowania wody w czajniku) czy mamy dużo kamienia w wodzie. Bateria termostatyczna składa się z małych trybów, na których osiadający kamień zaciera cały mechanizm. Należy dodać ze panele sa zabezpieczane masą anti-calc (przeciw osadzaniu się kamienia), lecz zabezpieczenie obejmuje dysze hydromasażu, deszczownice, prysznic ręczny.

Korpus panela
Aluminium. Jest przystępne cenowo i bardzo ładnie się prezentuje w łazience gdyż na jego powierzchni nie widać kropel wody czy odcisków palców. Aby było odporne na wilgoć i częste zmiany temperatury musi być zabezpieczone emalia lub lakierem przeciw anodowaniu.

Stal nierdzewna. Jest najszlachetniejsza, nie musi być powlekana, charakteryzuje się największa trwałością. Panele ze stali będą zapewne droższe ale będziemy mieli je na lata. Aby nie było widać odcisków palców na korpusie panela stal się szczotkuje.

Drewno. Musi być twarde, najlepiej tekowe, impregnowane w podwyższonym ciśnieniu i temperaturze. Minusem takiego rozwiązania jest fakt, że panele nie posiadają jednej bryły (wyoblanego kształtu czyli wygiętych boków z jednej tafli).

Szkło. Podobnie jak drewno ma doklejane boki, przez co po kilku latach klej, który nie jest odporny na zmiany temperatury i ciśnienie wody może okazać się za słaby.

Wykończenia, czyli to co sprawia że panel wygląda elegancko. Należ zwrócić uwagę aby wykończenia nie były z chromowanego plastiku. Plastik jest miękki a chrom cienki – przez to mamy wytarte elementy panela już po roku użytkowania. Należy zwrócić uwagę na to aby wykończenia wykonane były ze stali chromowanej. Stal jest twarda i chrom nie będzie z niej schodził. Sprawdzić jest bardzo łatwo – stal w dotyku jest zimna, plastik – ciepły.

Ilość pokręteł w panelu
Panel ma za zadanie dostarczyć w jednym czasie wodę z wielu źródeł. Przy zastosowanym jednym pokrętle strumienia wody w panelu nie możemy jednocześnie korzystać ze wszystkich opcji, gdyż przekręcając pokrętłem zamykamy jeden strumień przechodząc na drugi. Dlatego ważne aby każda opcja strumienia wody miała swoje pokrętło. Wtedy aby skorzystać w razie potrzeby z prysznica ręcznego nie wyłączy nam się automatycznie hydromasaż.

Komentarze do wpisu (0)

Chmura tagów
panele prysznicowe, kolumny prysznicowe,
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl