Excellent hydromasaż 0

 

Typowe pytania dotyczące systemów hydromasażu Excellent / Actima
 
 

 

 

 • Czym różni się masaż wodny od powietrznego?

   

  • Masaż wodny realizowany jest za pomocą dysz umieszczonych na ściankach pionowych wanny z hydromasażem, w których następuje wymieszanie wody tłoczonej przez pompę i płynącej pod ciśnieniem oraz powietrza zasysanego za pośrednictwem bezobsługowych zaworów, które wraz ze wzrostem obrotów pompy automatycznie zwiększają siłę napowietrzenia masażu wodnego.
   Masaż wodny pracuje w obiegu zamkniętym i woda zgromadzona w wannie w czasie pięciu minuty pracy systemu jest trzy razy zassana przez kosz ssawny a następnie ponownie wtłoczona do wanny za pośrednictwem dysz wodnych.
  • Masaż powietrzny, zwany również perełkowym, odbywa się za pomocą dmuchawy tłoczącej powietrze do dysz umieszczonych w dnie wanny. Strumień powietrza rozbijany jest na 12 kanalików umieszczonych w obwodzie każdej z dysz umożliwiając masaż większej powierzchni ciała.

   

   

 • Co to jest ozon, ozonator?

  Ozon jest trójatomową odmianą tlenu o charakterystycznym zapachu i błękitnej barwie. Ma silne właściwości utleniające, dezynfekujące (bakteriobójcze) oraz daje uczucie świeżości i orzeźwienia. Często w naturze możemy spotkać zwiększoną ilość ozony, który występuje po burzy z wyładowaniami atmosferycznymi. Tą właściwość (powstawanie ozonu pod wpływem wyładowań elektrycznych) wykorzystywana jest w ozonatorach gdzie ozon wytwarzany jest za pomocą tzw. cichego wyładowania elektrycznego. Ozonator jest urządzeniem współpracującym z dmuchawą lub systemem dopowietrzania masażu wodnego. Sam ozon charakteryzuje się działaniem leczniczym i pomaga w zaburzenia ukrwienia, chorobach reumatycznych a także chorobach skóry.
  Ozon pomaga także w regeneracji skóry. Dzięki lepszym właściwościom ozonu w porównaniu z tlenem skóra szybciej i łatwiej absorbując tlen atomowy z ozonu, który przenikając do głębszych warstw skóry dotlenia ją oraz oczyszcza skórę.

 

 

 • Jak działa podgrzewacz wody?

  Podgrzewacz wody o mocy 1500W jest urządzeniem przepływowym i służy głównie do utrzymywania temperatury wody oraz do niewielkiego podgrzania jej ok. 1 st.C na ok 10 min. Podgrzewa on wodę max. do temperatury 40 st.C . Jest to w pełni bezpieczne urządzenie zabezpieczone na cztery sposoby: czujnikiem poziomu wody, czujnikiem ciśnienią (stosowanym zamiennie z czujnikiem przepływu wody), bimetalowym bezpiecznikiem termicznym oraz termostatem.

 

 

 • Co to jest czujnik poziomu wody?

  Czujnik zamocowany jest na korpusie wanny, zabezpieczając pompę, podgrzewacz i halogen przed przypadkowym uruchomieniem i “pracą na sucho“ pompy wodnej, gdy wanna nie jest napełniona wodą. Dodatkowo czujnik poziomu wody zabezpiecza użytkownika przed włączeniem masażu wodnego, gdy poziom wody jest zbyt niski i gdy dysze wodne nie są jeszcze zakryte wodą. Zabezpieczenie to uniemożliwia wyrzucanie wody poza obrys wanny (na podłogę, ścianę).

 

 

 • Czy w systemach Excellent można stosować środki pieniące?

  Oczywiście tak ale pod warunkiem, że są to środki słabopieniące. Należy pamiętać o tym, że jeśli korzystamy ze środków pieniących (płyn do kąpieli), to hydromasaż w czasie pracy będzie wytwarzał stosunkowo dużo piany. 
  W niektórych przypadkach może to ograniczyć swobodne korzystanie z urządzenia.

 

 

 

 

 

 

 • Czy systemy Excellent są wyposażone w automatyczne osuszanie kanałów powietrznych?
  Tak. Wszystkie systemy hydromasażu produkowane przez Excellent S.A. standardowo wyposażone są w system automatycznego osuszania kanałów powietrznych.
  Dodatkowo w systemach Excellent, użytkownik ma możliwość wyłączenia automatycznego osuszania w sytuacji gdy np.kąpiel zakończyła się późnym wieczorem i nie chcemy przeszkadzać współdomownikom włączającym się osuszaniem. Oczywiście potem w dowolnym momencie możemy włączyć osuszanie i tą czynność możemy powtarzać wielokrotnie.

 

 

 • Czy można wannę z hydromasażem zabudować płytkami?

  Tak, pod warunkiem że:

  • wykona się w zabudowie kratkę wentylacyjną o przekroju min. 100 cm kw.
  • podłączenie hydrauliczne zostanie tak wykonane, że w przypadku ewentualnej awarii będzie możliwy dostęp do odpływu i ewentualnie zamontowanej baterii (w przypadku baterii nawannowej zalecamy połączenie za pomocą węży elastycznych).

 

 

 • Jakim rodzajem prądu zasilane są wanny z hydromasażem?

  Wszystkie nasze produkty zasilane są jednofazowym prądem przemiennym. Podłącza się je do standardowej instalacji elektrycznej o napięciu 230V.
  Należy natomiast pamiętać o odpowiednim przekroju przewodu zasilającego, który dobierany jest w zależności od poboru mocy wybranego przez nas systemu hydromasażu. Pobór mocy kształtuje się w zakresie 900W-3900W.

 

 

 • Kto może dokonać podłączenia elektrycznego wanny z hydromasażem?

  Podłączenie elektryczne wanny z systemem hydromasażu może wykonać wyłącznie elektryk posiadający aktualne zaświadczenie kwalifikacyjne z zakresu instalacji elektroenergetycznych i elektrycznych urządzeń napędowych, z dodatkowymi uprawnieniami do prac kontrolno- pomiarowych (po zapoznaniu się z instrukcją montażu). Wymagane jest również wypełnienie i podpisanie świadectwa podłączenia wanny z hydromasażem.

 

 

 • Czy warunkiem zachowania gwarancji jest montaż przez autoryzowaną ekipę serwisową?

  Nie. Montaż można zlecić dowolnej firmie lub dokonać go samodzielnie. Należy natomiast pamiętać o tym, że podłączenia elektrycznego musi dokonać elektryk posiadający aktualne uprawnienia, czyli: zaświadczenie kwalifikacyjne z zakresu instalacji elektroenergetycznych i elektrycznych urządzeń napędowych, z dodatkowymi uprawnieniami do prac kontrolno-pomiarowych. Wymagane jest również wypełnienie i podpisanie świadectwa podłączenia wanny z hydromasażem.

Komentarze do wpisu (0)

Chmura tagów
panele prysznicowe, kolumny prysznicowe,
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl